Παράγεται χρησιμοποιώντας μόνο το άνθος του χυμού των σταφυλιών, το οποίο είναι περίπου το 50% του χυμού που μπορεί να παραχθεί. Παλαιωμένο για 24 μήνες. Ποικιλίες σταφυλιών: Xarel.lo, Parellada, Macabeo και Chardonnay. Λαμπερό αχυροκίτρινο χρώμα με μικρές φυσαλίδες. Φρέσκο άρωμα μεγάλης πολυπλοκότητας, στο οποίο οι νότες των 36 μηνών παλαίωσης αναμειγνύονται αρχικά με ελαφρές νότες φρέσκων φρούτων από το βασικό κρασί. Φρέσκος και χυμώδης στο στόμα, με πολύ λεπτές φυσαλίδες που δένουν απόλυτα με την πολυπλοκότητα της cava. Η επίγευση είναι κομψή, σοβαρή, μακρά και ξηρή, εκφράζοντας την πλήρη ειλικρίνεια της cava.
12% vol.
75 cl.
19.34 €/lt
Περιέχει θειώδη
Πίνετε με μέτρο. Η κατάχρηση αλκοόλ είναι επικίνδυνη για την υγεία σας.