Ένα εξαιρετικό γλυκό ανδαλουσιανό κρασί Pedro Ximénez. Απολαύστε το ως απεριτίφ ή με επιδόρπιο.
Παρασκευάζεται από λιαστά σταφύλια και παλαιώνεται για 5 χρόνια σε αμερικανικά δρύινα βαρέλια, με το παραδοσιακό σύστημα "criaderas y soleras". Οπτικά ελκυστικό, με νύξεις παγωμένου καφέ και μαόνι, και χρώμα γεμάτο αποχρώσεις, με πρασινωπές και αυγοκίτρινες ανταύγειες. Είναι πυκνό, χωρίς να κάνει θόρυβο καθώς πέφτει στο ποτήρι.
Στη μύτη εκφράζεται με πυκνότητα, αλλά δεν κορεστεί, δείχνοντας ώριμα φρούτα που συνοδεύονται από νότες καβουρδισμένου αμυγδάλου και καμένης καραμέλας, με νύξεις μελιού. Στο στόμα έχει πυκνή αίσθηση σαν κρεμώδες σιρόπι, με μεταξένια, ενεργητική επίθεση που σπρώχνει το κρασί μέσα στο στόμα, για να επιβραδύνει καθώς περνάει λόγω της αδρότητάς του, δημιουργώντας μια ελαφριά αίσθηση που δίνει διάρκεια και ζωή στον ουρανίσκο.
Να απολαμβάνεται μεταξύ 12-14º
Παραδοσιακά ένα επιδόρπιο κρασί, μπορεί επίσης να είναι ένα τέλειο κρασί για απογευματινή απόλαυση. Χρησιμοποιείται ευρέως στη μαγειρική για την παρασκευή αναγωγών.
Alc. 16º
Περιεκτικότητα 750 ml
30.00 €/lt
Περιέχει θειώδη άλατα.
Πίνετε με μέτρο.Η κατάχρηση αλκοόλ είναι επικίνδυνη για την υγεία σας.